NAUKA JĘZYKA ROSYJSKIEGO, KOREPETYCJE – MATURA 2018 – GORZÓW WLKP.

★ Komunikaty i ogłoszenia

13 stycznia 2018 – XII wieczór kolęd Chóru SOTIRIA

13 stycznia 2018 (sobota)

 

XII wieczór kolęd Chóru SOTIRIAProboszcz Parafii Prawosławnej p. w. Narodzenia N.M.P. zaprasza na XII wieczór kolęd w
wykonaniu chóru „Sotiria” pod batutą Aleksandra
Lewczyszyna, który odbędzie się 18.01.2018 r. o godz. 1700 w Cerkwi
Prawosławnej ul. Kostrzyńska 2B w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

Informacje o Chórze SOTIRIA

No tags for this post.
AKRUSS – drugie miejsce w rankingu szkół językowych w Gorzowie

ranking-szkol-jezykowych-w-gorzowie

Zobacz pełny ranking

No tags for this post.

★ Kursy języka rosyjskiego i polskiego dla obcokrajowców

01. Польский для русскоязычных иностранцев

Неваляшка - Wańka-Wstańka (źródło: http://www.goldmoscow.com/tovar/tovr204rus.htm)Школа предлагает курсы польского языка (начальный и средний уровень) для русскоязычных иностранцев.

Стоимость курсов:

В группе 4 чел.: 20 зл/чел./60 мин (занятия 1-2 раза в неделю по 60 мин)

В группе 3 чел.: 25 зл/чел./60 мин (занятия 1-2 раза в неделю по 60 мин)

В группе 2 чел.: 30 зл/чел./60 мин (занятия 1-2 раза в неделю по 60 мин)

Индивидуальные занятия: 50 зл /60 мин (интенсивность занятий по согласованию)

Обращайтесь!

тел. 507-301-755

No tags for this post.
02. Kurs języka polskiego dla obcokrajowców

Неваляшка - Wańka-Wstańka (źródło: http://www.goldmoscow.com/tovar/tovr204rus.htm)Szkoła oferuje kurs języka polskiego jako obcego na poziomie podstawowym dla rosyjskojęzycznych obcokrajowców.

W grupie 4 os.: 25,oo zł/os./90 min. (zajęcia 1-2x w tygodniu po 90 min.)

W grupie 3 os.: 30,oo zł/os./90 min. (zajęcia 1-2x w tygodniu po 90 min.)

W grupie 2 os.: 35,oo zł/os./90 min. (zajęcia 1-2x w tygodniu po 90 min.)

Lekcja indywidualna: 65,oo zł/90 min., 45,oo zł/60 min. (częstotliwość lekcji do uzgodnienia).

Program kursu języka polskiego jako obcego ma na celu w jak najkrótszym czasie umożliwić codzienne kontakty w polskim środowisku. W przypadku ograniczeń czasowych program dostosowywany jest ściśle do potrzeb słuchacza kursu języka polskiego.

No tags for this post.
03. Nowość w nauce języków – Konwersacje w terenie

Неваляшка - Wańka-Wstańka (źródło: http://www.goldmoscow.com/tovar/tovr204rus.htm)

Dla tych, którzy znają już język rosyjski, ale nie mają okazji wykorzystywać swoich umiejętności w praktyce mamy specjalną propozycję: KONWERSACJE W TERENIE

Konwersacje odbywają się w dowolnym miejscu i okolicznościach i mają na celu swobodne rozmowy w typowych dla życia codziennego sytuacjach.
Nauczyciel jest do dyspozycji przez 2 godz., w trakcie których towarzyszy w sklepie, na poczcie, na placu zabaw itp.

Rozmówca może załatwiać swoje sprawy i jednocześnie prowadzić rozmowy z Nauczycielem w języku rosyjskim w naturalnych niewymuszonych sytuacjach. Takie konwersacje mogą być spotkaniem jednorazowym lub wielokrotnym w zależności od potrzeb Rozmówcy.

Koszt konwersacji: 100 zł/120 min.

W przypadku konieczności skorzystania z transportu miejskiego podczas konwersacji terenowych koszty transportu ponosi rozmówca.

 

 

Сосед спать не даёт: хорошо живёт.

 

No tags for this post.
04. Rosyjski w prezencie

Неваляшка - Wańka-Wstańka (źródło: http://www.goldmoscow.com/tovar/tovr204rus.htm)Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla znajomego czy bliskiej osoby skontaktuj się z nami.
Możesz sprezentować jej jednorazowe konwersacje terenowe (dla osób, które znają język) lub cztery indywidualne lekcje dostosowane do jej zainteresowań i potrzeb (również dla osób, które nie znają jeszcze języka).

Konwersacje terenowe (2 godz. zegarowe) – 100 zł
4 lekcje indywidualne (4 godz. zegarowe) do wykorzystania w ciągu 3 miesięcy – 150 zł

No tags for this post.
05. Kursy do matury z języka rosyjskiego – 2018

Неваляшка - Wańka-Wstańka (źródło: http://www.goldmoscow.com/tovar/tovr204rus.htm)Dokładnie wiem jaki to stres, gdy czas matur zbliża się nieubłagalnie. Skoro czytasz ten tekst, to zapewne jesteś w punkcie swojego życia gdy wybrałeś już przedmioty, z których napiszesz egzamin maturalny.

Jeśli Twój wybór padł na język rosyjski, to nie musisz czuć strachu przed maturą z tego języka.
Pomogę Ci!

Zastanawiasz się jakby to było, gdybyś miał już maturę z języka rosyjskiego za sobą?
Wyobraź sobie z jaką łatwością po moim kursie wypełniasz arkusz maturalny i bez trudu prowadzisz rozmowę podczas egzaminu ustnego.

Jeśli postanowiłeś zdawać egzamin maturalny z j. rosyjskiego, ale nie wiesz jak się do niego przygotować, czujesz, że masz jakieś braki, chcesz usystematyzować swoją wiedzę, sprawdzić się lub podszlifować umiejętności, to już teraz można zapisać się na kurs przygotowawczy do Matury 2018 z języka rosyjskiego.

Odwiedź naszą szkołę języka rosyjskiego, w której można zapisać się do grupy maturalnej (matura podstawowa lub rozszerzona).


Sukcesy maturalne AKRUSS

Mogę się pochwalić sukcesem maturalnym moich uczennic, które zdobyły maksymalną ilość punktów na egzaminie maturalnym. Uczennice zostawiły opinię o nauce w szkole języka rosyjskiego AKRUSS.

Marian napisał:

Polecam wszystkim naukę języka rosyjskiego z Panią Agnieszką.Profesjonalne podejście do każdego uczestnika kursu.Dwa mieiące i matura zdana.Bardzo dziękuje Pani Agnieszko za zdaną maturę z dobrym wynikiem.Jeszcze raz polecam.

Zobacz opinię Mariana

 

Teresa napisała:

Wszystkim, którzy chcą nauczyć się języka rosyjskiego, czy też zdać wymarzony egzamin gorąco polecam naukę w AKRUSS. Lekcje prowadzone wg tematycznych materiałów, przygotowanych przez Panią Agnieszkę były tak wciągające, że z wielką przyjemnością przychodziłam na następne i tak po 4-miesiącach spokojnie podeszłam do matury. Egzamin uważam za udany.
Serdecznie polecam.

Zobacz opinię Teresy

 

Monika napisała:

Polecam wszystkim ,którzy chcą zdać maturę z rosyjskiego.Świetne przygotowanie ,dobrze dobrane tematy ,konkretne wykłady.Matura zdana po 3 miesiącach nauki.Wielkie dzięki

Zobacz opinię Moniki

 

Agnieszka napisała:

Witam,
Dzięki Pani Agnieszce zdałam maturę na 96%!! Lekcje były zawsze super przygotowane i Pani Agnieszka dodatkowo jest osobą BARDZO cierpliwą. POLECAM TĄ SZKOŁĘ KAŻDEMU KTO TEGO POTRZEBUJE!!

Zobacz opinię Agnieszki

 

Dorota napisała:

Nauka j. rosyjskiego TYLKO w szkole AKRUSS. Dzięki nauce prowadzonej przez Panią Agnieszkę, zdałam w tym roku maturę na WYSOKIM POZIOMIE. Wszystkim osobom, które potrzebują fachowej pomocy z j. rosyjskiego szczerze polecam szkołę AKRUSS.

Zobacz opinię Doroty

 

Ela napisała:

Gorąco polecam wszystkim osobom zainteresowanym nauką języka rosyjskiego szkołę AKRUSS Pani Agnieszki Kowalskiej. Zajęcia prowadzone przez Panią Agnieszkę są bardzo interesujące i oczywiście zawsze perfekcyjnie przygotowane. Jest zawsze mila i przyjazna atmosfera. Uczęszczając do szkoły AKRUSS zdasz każdy egzamin z języka rosyjskiego oraz zdobędziesz wiedzę która będzie przydatna do bezpośrednich kontaktów z rodowitymi Rosjanami podczas ich pobytu w Polsce lub Waszego pobytu w Rosji. Efekty pracy z Panią Agnieszką GWARANTOWANE!!!

Zobacz opinię Eli


Chcę poznać kursy

Kurs rozpoczynamy od października 2016 r. (dzień rozpoczęcia zostanie podany we wrześniu 2016).
Obejmuje on 60 godz. lekcyjnych.

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 2 godz. lekcyjne (90 min.)

W każdej chwili możesz dołączyć do grupy.

Jeśli wiesz, że Twoi koledzy lub koleżanki chcieliby także rozpocząć kurs przygotowawczy do matury z języka rosyjskiego to przyprowadź ich ze sobą. W grupie zawsze raźniej
…i TANIEJ!!!

Cena Kursu Przygotowawczego do Matury:

W grupie 4 os.: 25,oo zł/os./90 min. (zajęcia 2x w tygodniu po 90 min.)

Napisz lub zadzwoń. Odpowiem na każde Twoje pytanie.

 

 

 

Сосед спать не даёт: хорошо живёт.

 

No tags for this post.

Język rosyjski wraca do łask

(przedruk ze strony gazeta.pl Katowice)

 

Do niedawna zapomniany, dziś w językowej czołówce. O modzie na język rosyjski oraz korzyściach płynących z jego nauki opowiadają filolodzy Uniwersytetu Śląskiego: prof. Henryk Fontański i dr Jolanta Lubocha-Kruglik

Artykuł pochodzi ze strony:
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35022,6988307,Jezyk_rosyjski_wraca_do_lask.html

Milena Nykiel: Skąd takie zainteresowanie językiem rosyjskim?

Prof. Fontański: Kiedyś język rosyjski był obowiązkowy. W czasach komunizmu musieliśmy uczyć się go wszyscy. A wiadomo, jak się nam nakazuje czegoś uczyć, to tracimy do tego serce. Dziś mamy do czynienia z młodym pokoleniem nie obciążonym przymusem uczenia się tego języka. Już nie narzuca się go w szkołach i nie przeładowuje treściami ideologicznymi. Stąd ogromny zwrot w stronę tego języka.

Czyli zadziałała prosta socjologiczna zasada: jak coś przestaje być obowiązkiem, to zaczynamy się tym sami interesować?

Prof. Fontański: Tak! Co więcej, w związku z tym, że po czasach przymusowej nauki nastąpił zastój, język rosyjski stał się rzadki. Mało który młody człowiek zna go dziś dobrze. W tej chwili wszyscy mówią przecież po angielsku. Angielski zyskał rangę współczesnej łaciny. A przez to bardziej docenia się osoby znające jeszcze inne języki obce. W tym rosyjski.

Ale Polacy wciąż wstydzą się mówić zagranicą po rosyjsku

Prof. Fontański: Bo boją się, że będą brani za Rosjan. To prawda! Bo wciąż mamy kompleks Wielkiego Brata, traktowania Polski jako jednej z rosyjskich republik. Wciąż czujemy się urażeni, kiedy ktoś porównuje nas do wschodnich sąsiadów. Chcemy być pełnoprawnymi Europejczykami. Z kolei w oczach państw Europy Zachodniej umiejętność posługiwania się językiem rosyjskim to duża wartość i wielki wyróżnik. Firmy europejskie starają się o pracowników z Polski, którzy znają ten język bardzo dobrze. Rosyjski zyskał też miano języka kongresowego. Zawsze znajduje się w zestawie języków konferencji międzynarodowych, spotkań politycznych, gospodarczych, ekonomicznych.

Dr Lubocha-Kruglik: Nie można zapomnieć przecież o tym, że w języku rosyjskim mówi kilkadziesiąt milionów ludzi. Nie tylko sama Rosja, ale też republiki ościenne. Na mapie językowej rosyjski zajmuje ogromny obszar. Dużo większy niż np. zakres terytorialny języka niemieckiego.

Możemy zatem mówić o renesansie języka rosyjskiego?

Dr Lubocha-Kruglik: O renesansie rosyjskiego mówi się od około 5, 6 lat. Jest go więcej nawet w mediach, które jeszcze kilkanaście lat temu zupełnie go dyskryminowały. Zaobserwowałam, że w ciągu ostatnich dwóch lat polskie stacje telewizyjne bez obaw wyświetlają rosyjskie filmy. Dobre filmy, znanych rosyjskich reżyserów. Renesans widać też w zainteresowaniu kulturą rosyjską: są katowickie festiwale kulturalne języka rosyjskiego, recitale po rosyjsku. Nasi studenci uczestniczą we wszystkich takich wydarzeniach.

Studentów filologii rosyjskiej przybywa?

Prof. Fontański: Przybywa z roku na rok. Liczba chętnych na jedno miejsce przy naborze na zbliżający się rok akademicki, na wszystkie specjalności związane z językiem rosyjskim, wynosiła co najmniej pięć osób na jedno miejsce. Zainteresowanie rośnie, odkąd uruchomiliśmy specjalność: język rosyjski od podstaw. Przy czym, co należy podkreślić, często taka specjalność wybierana jest jako drugi kierunek studiów. Obecnie połączenie znajomości języka obcego z np. studiami prawniczymi jest w cenie.

Czy w związku z dużym zainteresowaniem, oferta kształcenia też się poszerza?

Prof.Fontański: Na wydziale filologicznym Uniwersytetu Śląskiego od lat studenci mają w czym wybierać. Oprócz tradycyjnej filologii rosyjskiej, i wspomnianego języka rosyjskiego od podstaw zainteresowaniem cieszy się też rosyjski język biznesu, program tłumaczeniowy oraz nowy kierunek – rosjoznawstwo, gdzie poza samym językiem studenci wchodzą w arkana rosyjskiej sztuki i kultury.

Jak zmieniły się metody nauczania?

Dr Lubocha-Kruglik: Diametralnie! Wcześniej języka rosyjskiego uczono w zgodzie z doktryną komunistyczną. Do niedawna nikt nie wydawał też nowych podręczników. A te, z których trzeba było korzystać powstały jeszcze za czasów bliskiej współpracy ze Związkiem Radzieckim. Dziś podręczniki do rosyjskiego w niczym nie ustępują tym do angielskiego czy niemieckiego. Są kolorowe, czytelne, oferują ciekawe ćwiczenia języka. Na zajęciach korzysta się z pomocy dydaktycznych: rzutników, laptopów. Kiedyś tego nie było. A dzięki takim metodom nauka języka obcego jest przyjemniejsza i materiał łatwiej wchodzi do głowy.

A co z rosyjskim internetem, jedną z największych baz informacyjnych na świecie?

Dr Lubocha-Kruglik: Na lekcjach często korzystamy z jego zasobów. Można pooglądać telewizję (kilkanaście kanałów rosyjskiej telewizji jest dostępne przez internet), obejrzeć filmy Na rosyjskim internecie większość tradycyjnych pozycji literackich jest dostępna w całości! Nie trzeba chodzić po bibliotekach. To też duże ułatwienia dla lektora. Zadaje do przygotowania artykuł z internetu i nie ma później tłumaczenia, że trudno było go dostać.

Po co się uczyć rosyjskiego?

Dr Lubocha-Kruglik : Już coraz rzadziej po to, żeby uczyć go innych. Kiedyś najbardziej popularna specjalność – nauczycielska, dziś przestaje być na pierwszym miejscu zainteresowania. Ludzie inwestują w naukę tego języka, bo liczą na pracę w międzynarodowych firmach i korporacjach, w urzędach konsularnych, w ośrodkach współpracy kulturalnej czy nawet biurach podróży, bo wycieczki po Rosji zaczynają ludzi nęcić.

A zmianę motywacji do nauki najbardziej widać analizując tematy pisanych obecnie prac naukowych. Studenci coraz rzadziej decydują się na te z dydaktyki. Wybierają zagadnienia związane z polityką, reklamą, translatoryką. Myślę, że język rosyjski będzie jeszcze bardziej popularny.

 

Artykuł pochodzi ze strony:
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35022,6988307,Jezyk_rosyjski_wraca_do_lask.html

No tags for this post.
Ta strona kojarzona jest z:
Dane kontaktowe AKRUSS

AKRUSS
mgr Agnieszka Kowalska

Tel. 507 301 755

ul. Nadbrzeżna 17, lok. 46
66-400 Gorzów Wlkp.

Formularz kontaktowy

Zapisz ten kontakt jako Wizytówkę (VCard)

Zapytaj o kursy rosyjskiego

Już teraz klikając na kopertę przeniesiesz się do formularza kontaktowego, gdzie możesz zadać pytania dotyczące kursów języka rosyjskiego, korepetycji, kursów przygotowawczych do matury, o grafik i ceny nauki języka rosyjskiego.

Kliknij na kopertę by przenieść się do formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

Kalendarz


Информер праздники сегодня

Słowa kluczowe