NAUKA JĘZYKA ROSYJSKIEGO, KOREPETYCJE – MATURA 2018 – GORZÓW WLKP.

★ Komunikaty i ogłoszenia

13 stycznia 2018 – XII wieczór kolęd Chóru SOTIRIA

13 stycznia 2018 (sobota)

 

XII wieczór kolęd Chóru SOTIRIAProboszcz Parafii Prawosławnej p. w. Narodzenia N.M.P. zaprasza na XII wieczór kolęd w
wykonaniu chóru „Sotiria” pod batutą Aleksandra
Lewczyszyna, który odbędzie się 18.01.2018 r. o godz. 1700 w Cerkwi
Prawosławnej ul. Kostrzyńska 2B w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

Informacje o Chórze SOTIRIA

No tags for this post.
AKRUSS – drugie miejsce w rankingu szkół językowych w Gorzowie

ranking-szkol-jezykowych-w-gorzowie

Zobacz pełny ranking

No tags for this post.

★ Kursy języka rosyjskiego i polskiego dla obcokrajowców

01. Польский для русскоязычных иностранцев

Неваляшка - Wańka-Wstańka (źródło: http://www.goldmoscow.com/tovar/tovr204rus.htm)Школа предлагает курсы польского языка (начальный и средний уровень) для русскоязычных иностранцев.

Стоимость курсов:

В группе 4 чел.: 20 зл/чел./60 мин (занятия 1-2 раза в неделю по 60 мин)

В группе 3 чел.: 25 зл/чел./60 мин (занятия 1-2 раза в неделю по 60 мин)

В группе 2 чел.: 30 зл/чел./60 мин (занятия 1-2 раза в неделю по 60 мин)

Индивидуальные занятия: 50 зл /60 мин (интенсивность занятий по согласованию)

Обращайтесь!

тел. 507-301-755

No tags for this post.
02. Kurs języka polskiego dla obcokrajowców

Неваляшка - Wańka-Wstańka (źródło: http://www.goldmoscow.com/tovar/tovr204rus.htm)Szkoła oferuje kurs języka polskiego jako obcego na poziomie podstawowym dla rosyjskojęzycznych obcokrajowców.

W grupie 4 os.: 25,oo zł/os./90 min. (zajęcia 1-2x w tygodniu po 90 min.)

W grupie 3 os.: 30,oo zł/os./90 min. (zajęcia 1-2x w tygodniu po 90 min.)

W grupie 2 os.: 35,oo zł/os./90 min. (zajęcia 1-2x w tygodniu po 90 min.)

Lekcja indywidualna: 65,oo zł/90 min., 45,oo zł/60 min. (częstotliwość lekcji do uzgodnienia).

Program kursu języka polskiego jako obcego ma na celu w jak najkrótszym czasie umożliwić codzienne kontakty w polskim środowisku. W przypadku ograniczeń czasowych program dostosowywany jest ściśle do potrzeb słuchacza kursu języka polskiego.

No tags for this post.
03. Nowość w nauce języków – Konwersacje w terenie

Неваляшка - Wańka-Wstańka (źródło: http://www.goldmoscow.com/tovar/tovr204rus.htm)

Dla tych, którzy znają już język rosyjski, ale nie mają okazji wykorzystywać swoich umiejętności w praktyce mamy specjalną propozycję: KONWERSACJE W TERENIE

Konwersacje odbywają się w dowolnym miejscu i okolicznościach i mają na celu swobodne rozmowy w typowych dla życia codziennego sytuacjach.
Nauczyciel jest do dyspozycji przez 2 godz., w trakcie których towarzyszy w sklepie, na poczcie, na placu zabaw itp.

Rozmówca może załatwiać swoje sprawy i jednocześnie prowadzić rozmowy z Nauczycielem w języku rosyjskim w naturalnych niewymuszonych sytuacjach. Takie konwersacje mogą być spotkaniem jednorazowym lub wielokrotnym w zależności od potrzeb Rozmówcy.

Koszt konwersacji: 100 zł/120 min.

W przypadku konieczności skorzystania z transportu miejskiego podczas konwersacji terenowych koszty transportu ponosi rozmówca.

 

 

Муж и жена — одна сатана.

 

No tags for this post.
04. Rosyjski w prezencie

Неваляшка - Wańka-Wstańka (źródło: http://www.goldmoscow.com/tovar/tovr204rus.htm)Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla znajomego czy bliskiej osoby skontaktuj się z nami.
Możesz sprezentować jej jednorazowe konwersacje terenowe (dla osób, które znają język) lub cztery indywidualne lekcje dostosowane do jej zainteresowań i potrzeb (również dla osób, które nie znają jeszcze języka).

Konwersacje terenowe (2 godz. zegarowe) – 100 zł
4 lekcje indywidualne (4 godz. zegarowe) do wykorzystania w ciągu 3 miesięcy – 150 zł

No tags for this post.
05. Kursy do matury z języka rosyjskiego – 2018

Неваляшка - Wańka-Wstańka (źródło: http://www.goldmoscow.com/tovar/tovr204rus.htm)Dokładnie wiem jaki to stres, gdy czas matur zbliża się nieubłagalnie. Skoro czytasz ten tekst, to zapewne jesteś w punkcie swojego życia gdy wybrałeś już przedmioty, z których napiszesz egzamin maturalny.

Jeśli Twój wybór padł na język rosyjski, to nie musisz czuć strachu przed maturą z tego języka.
Pomogę Ci!

Zastanawiasz się jakby to było, gdybyś miał już maturę z języka rosyjskiego za sobą?
Wyobraź sobie z jaką łatwością po moim kursie wypełniasz arkusz maturalny i bez trudu prowadzisz rozmowę podczas egzaminu ustnego.

Jeśli postanowiłeś zdawać egzamin maturalny z j. rosyjskiego, ale nie wiesz jak się do niego przygotować, czujesz, że masz jakieś braki, chcesz usystematyzować swoją wiedzę, sprawdzić się lub podszlifować umiejętności, to już teraz można zapisać się na kurs przygotowawczy do Matury 2018 z języka rosyjskiego.

Odwiedź naszą szkołę języka rosyjskiego, w której można zapisać się do grupy maturalnej (matura podstawowa lub rozszerzona).


Sukcesy maturalne AKRUSS

Mogę się pochwalić sukcesem maturalnym moich uczennic, które zdobyły maksymalną ilość punktów na egzaminie maturalnym. Uczennice zostawiły opinię o nauce w szkole języka rosyjskiego AKRUSS.

Marian napisał:

Polecam wszystkim naukę języka rosyjskiego z Panią Agnieszką.Profesjonalne podejście do każdego uczestnika kursu.Dwa mieiące i matura zdana.Bardzo dziękuje Pani Agnieszko za zdaną maturę z dobrym wynikiem.Jeszcze raz polecam.

Zobacz opinię Mariana

 

Teresa napisała:

Wszystkim, którzy chcą nauczyć się języka rosyjskiego, czy też zdać wymarzony egzamin gorąco polecam naukę w AKRUSS. Lekcje prowadzone wg tematycznych materiałów, przygotowanych przez Panią Agnieszkę były tak wciągające, że z wielką przyjemnością przychodziłam na następne i tak po 4-miesiącach spokojnie podeszłam do matury. Egzamin uważam za udany.
Serdecznie polecam.

Zobacz opinię Teresy

 

Monika napisała:

Polecam wszystkim ,którzy chcą zdać maturę z rosyjskiego.Świetne przygotowanie ,dobrze dobrane tematy ,konkretne wykłady.Matura zdana po 3 miesiącach nauki.Wielkie dzięki

Zobacz opinię Moniki

 

Agnieszka napisała:

Witam,
Dzięki Pani Agnieszce zdałam maturę na 96%!! Lekcje były zawsze super przygotowane i Pani Agnieszka dodatkowo jest osobą BARDZO cierpliwą. POLECAM TĄ SZKOŁĘ KAŻDEMU KTO TEGO POTRZEBUJE!!

Zobacz opinię Agnieszki

 

Dorota napisała:

Nauka j. rosyjskiego TYLKO w szkole AKRUSS. Dzięki nauce prowadzonej przez Panią Agnieszkę, zdałam w tym roku maturę na WYSOKIM POZIOMIE. Wszystkim osobom, które potrzebują fachowej pomocy z j. rosyjskiego szczerze polecam szkołę AKRUSS.

Zobacz opinię Doroty

 

Ela napisała:

Gorąco polecam wszystkim osobom zainteresowanym nauką języka rosyjskiego szkołę AKRUSS Pani Agnieszki Kowalskiej. Zajęcia prowadzone przez Panią Agnieszkę są bardzo interesujące i oczywiście zawsze perfekcyjnie przygotowane. Jest zawsze mila i przyjazna atmosfera. Uczęszczając do szkoły AKRUSS zdasz każdy egzamin z języka rosyjskiego oraz zdobędziesz wiedzę która będzie przydatna do bezpośrednich kontaktów z rodowitymi Rosjanami podczas ich pobytu w Polsce lub Waszego pobytu w Rosji. Efekty pracy z Panią Agnieszką GWARANTOWANE!!!

Zobacz opinię Eli


Chcę poznać kursy

Kurs rozpoczynamy od października 2016 r. (dzień rozpoczęcia zostanie podany we wrześniu 2016).
Obejmuje on 60 godz. lekcyjnych.

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 2 godz. lekcyjne (90 min.)

W każdej chwili możesz dołączyć do grupy.

Jeśli wiesz, że Twoi koledzy lub koleżanki chcieliby także rozpocząć kurs przygotowawczy do matury z języka rosyjskiego to przyprowadź ich ze sobą. W grupie zawsze raźniej
…i TANIEJ!!!

Cena Kursu Przygotowawczego do Matury:

W grupie 4 os.: 25,oo zł/os./90 min. (zajęcia 2x w tygodniu po 90 min.)

Napisz lub zadzwoń. Odpowiem na każde Twoje pytanie.

 

 

 

Муж и жена — одна сатана.

 

No tags for this post.

Rosyjski triumfalnie wraca do łask

(przedruk ze strony Dziennik.pl)

 

Dwa pokolenia Polaków nie cierpiały go do bólu. Dziś jego znajomość daje pewność dobrej i stabilnej pracy. Język rosyjski triumfalnie wraca do łask i jako jedyny opiera się na maturach dominacji angielszczyzny.
Wczoraj 30 tys. abiturientów wybrało go jako przedmiot dodatkowy, a od 2005 r. liczba zdających język Puszkina na pisemnych maturach wzrosła o blisko jedną czwartą – pisze DZIENNIK.

Artykuł pochodzi ze strony:
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article176438/Rosyjski_triumfalnie_wraca_do_lask.html

Anna Zając studiuje na trzecim roku filologii rosyjskiej Uniwersytetu Opolskiego. Przyznaje, że studia wybrała przypadkowo. Gdy zdawała, rusycystyka nie uchodziła za prestiżowy kierunek. Teraz nie żałuje swojej decyzji. „Udzielam korepetycji, a po studiach spokojnie znajdę posadę w jakiejś firmie, która w Rosji ma swoje przedstawicielstwo. Trafiłam z wyborem studiów. Nauka rosyjskiego nie pójdzie na marne” – mówi DZIENNIKOWI.

To optymizm bardzo charakterystyczny dla ludzi, którzy do CV mogą sobie wpisać biegłą znajomość rosyjskiego. Oficjalny język Rosji i nieoficjalny kilkunastu innych postsowieckich krajów odzyskuje w Polsce teren i jako jedyny nie cofa się przed naporem angielszczyzny. Wczoraj blisko 30 tys. abiturientów zdawało z niego ustną maturę. Wśród zdających pisemną udział wybierających rosyjski wzrósł w ciągu ostatnich trzech lat o blisko 25 proc. To jedyny przypadek, by jakikolwiek język poza angielskim tak bardzo wzmocnił swój „stan posiadania”.

Eksperci nie mają wątpliwości – rosyjski przestał mieć zabarwienie ideologiczne, a nabrał komercyjnego. „Przez lata związany był z polityką. Wielu ludzi za punkt honoru brało sobie nieuczenie się języka, który był im narzucony. Teraz jesteśmy od tego wolni” – mówi DZIENNIKOWI rusycysta i były senator Zbigniew Antoszewski.

Nie ma w tym nic dziwnego. Pokolenie Polaków urodzonych w roku 1988 czy 1989 nie zawsze potrafi rozszyfrować skrót ZSRR, nie było zmuszane do czytanek o pionierskim obozie Artek i nie uczyło się na pamięć laurek na temat Lenina. Rosyjski nie wywołuje wśród nich żadnych negatywnych lub prześmiewczych skojarzeń. Jest za to mową, którą można porozumieć się z 250 mln ludzi z rejonu świata, który staje się atrakcyjny i coraz potężniejszy pod względem gospodarczym.

Renesans jest widoczny na każdym kroku. Nie tylko w czasie matur. Profesor Antoni Markunas, dyrektor Instytutu Filologii Rosyjskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wspomina, że jeszcze kilka lat temu uczelnia musiała ogłaszać dodatkową rekrutację na rusycystykę. Dziś na jedno miejsce ma kilku chętnych. „Większość kusi poprawa stosunków gospodarczych z Rosją i możliwość zrobienia kariery” – mówi DZIENNIKOWI.

W czasie gdy dla 19-latka znajomość rosyjskiego jest po prostu dodatkowym atutem, w Polsce ma miejsce jeszcze jeden fenomen. To o wiele starsi profesjonaliści, którzy w szkole śmiali się z rosyjskiego, ale wracają do niego po latach. Tak jak 33-letni Michał Stylok z Dąbrowy Górniczej. Angielski zna świetnie, ale doskonale wie, że dziś na rynku to po prostu obowiązek, a nie atut. Od ponad roku bierze prywatne lekcje rosyjskiego. „Nie uczyłem się wtedy, kiedy był obowiązkowy, to muszę uczyć się teraz” – mówi.

Ci, którzy – jak Anna Zając – żyją z korepetycji, nie narzekają na brak uczniów. Zauważają, że w ostatnich latach ich biznes idzie wyjątkowo dobrze.

Nina Roltyrgina, Rosjanka od 15 lat mieszkającą w Polsce, prowadzi internetową szkołę rosyjskiego. Uczy m.in. Polaków na co dzień pracujących na Zachodzie. Część z nich dopiero tam dowiedziała się, jakim atutem na rynku pracy jest rosyjski. „Mam teraz średnio trzy razy więcej uczniów niż jakieś pięć lat temu” – chwali się Rosjanka.


KATARZYNA ŚWIERCZYŃSKA: Coraz więcej młodych ludzi uczy się języka rosyjskiego. Skąd ta moda?

ALEKSY AWDIEJEW*:To zupełnie naturalne. Na początku lat 90. nastąpiło odrzucenie rosyjskiego jako języka, którego trzeba się było uczyć pod przymusem. Wtedy nie było wyboru. Od końca lat 90. w związku z umacnianiem się roli Rosji w Europie i na świecie, zwiększeniem jej potencjału gospodarczego rosło zainteresowanie językiem. Młody człowiek myśli pragmatycznie: uczę się języka, który zwiększy moje szanse na rynku pracy.

Decyduje tylko pragmatyzm?

Przede wszystkim pragmatyzm, ale również zainteresowanie kulturą rosyjską. Młodzież ogląda rosyjskie filmy, słucha muzyki. Ostatnio modny jest np. zespół Lube. Rosyjska kultura jest bardzo bliska słowiańskiemu, a więc również polskiemu rozumieniu świata. Łatwiej Polakowi mentalnie i kulturowo zrozumieć Rosjanina niż np. Niemca.

I rzeczywiście rosyjski jest przepustką do kariery?

Oczywiście. Dziś władanie rosyjskim to atut, ale oprócz znajomości języka niezbędna jest wiedza o Rosji. Pracodawcy biją się o ludzi, którzy znają ten język i mają wiedzę o szeroko rozumianej kulturze tego kraju. Często dzwonią do mnie biznesmeni, którzy chcą zatrudnić ludzi, którzy znają nie tylko język, ale będą potrafili prowadzić negocjacje z rosyjskimi kontrahentami. Efekt jest taki, że większość moich studentów trzeciego i czwartego roku ma już pracę.

Gdzie pracują?

To dziennikarze, tłumacze. Część znalazła pracę w firmach, które prowadzą interesy z Rosją, ale też np. w hotelach , które przyjmują rosyjskojęzycznych gości.

*prof. Aleksy (Alosza) Awdiejew, wykładowca w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej UJ i popularny artysta.

Maciej Stańczyk

Artykuł pochodzi ze strony:
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article176438/Rosyjski_triumfalnie_wraca_do_lask.html

No tags for this post.
Ta strona kojarzona jest z:
Dane kontaktowe AKRUSS

AKRUSS
mgr Agnieszka Kowalska

Tel. 507 301 755

ul. Nadbrzeżna 17, lok. 46
66-400 Gorzów Wlkp.

Formularz kontaktowy

Zapisz ten kontakt jako Wizytówkę (VCard)

Zapytaj o kursy rosyjskiego

Już teraz klikając na kopertę przeniesiesz się do formularza kontaktowego, gdzie możesz zadać pytania dotyczące kursów języka rosyjskiego, korepetycji, kursów przygotowawczych do matury, o grafik i ceny nauki języka rosyjskiego.

Kliknij na kopertę by przenieść się do formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

Kalendarz


Информер праздники сегодня

Słowa kluczowe