NAUKA JĘZYKA ROSYJSKIEGO, KOREPETYCJE – MATURA 2018 – GORZÓW WLKP.

★ Komunikaty i ogłoszenia

13 stycznia 2018 – XII wieczór kolęd Chóru SOTIRIA

13 stycznia 2018 (sobota)

 

XII wieczór kolęd Chóru SOTIRIAProboszcz Parafii Prawosławnej p. w. Narodzenia N.M.P. zaprasza na XII wieczór kolęd w
wykonaniu chóru „Sotiria” pod batutą Aleksandra
Lewczyszyna, który odbędzie się 18.01.2018 r. o godz. 1700 w Cerkwi
Prawosławnej ul. Kostrzyńska 2B w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

Informacje o Chórze SOTIRIA

No tags for this post.
AKRUSS – drugie miejsce w rankingu szkół językowych w Gorzowie

ranking-szkol-jezykowych-w-gorzowie

Zobacz pełny ranking

No tags for this post.

★ Kursy języka rosyjskiego i polskiego dla obcokrajowców

01. Польский для русскоязычных иностранцев

Неваляшка - Wańka-Wstańka (źródło: http://www.goldmoscow.com/tovar/tovr204rus.htm)Школа предлагает курсы польского языка (начальный и средний уровень) для русскоязычных иностранцев.

Стоимость курсов:

В группе 4 чел.: 20 зл/чел./60 мин (занятия 1-2 раза в неделю по 60 мин)

В группе 3 чел.: 25 зл/чел./60 мин (занятия 1-2 раза в неделю по 60 мин)

В группе 2 чел.: 30 зл/чел./60 мин (занятия 1-2 раза в неделю по 60 мин)

Индивидуальные занятия: 50 зл /60 мин (интенсивность занятий по согласованию)

Обращайтесь!

тел. 507-301-755

No tags for this post.
02. Kurs języka polskiego dla obcokrajowców

Неваляшка - Wańka-Wstańka (źródło: http://www.goldmoscow.com/tovar/tovr204rus.htm)Szkoła oferuje kurs języka polskiego jako obcego na poziomie podstawowym dla rosyjskojęzycznych obcokrajowców.

W grupie 4 os.: 25,oo zł/os./90 min. (zajęcia 1-2x w tygodniu po 90 min.)

W grupie 3 os.: 30,oo zł/os./90 min. (zajęcia 1-2x w tygodniu po 90 min.)

W grupie 2 os.: 35,oo zł/os./90 min. (zajęcia 1-2x w tygodniu po 90 min.)

Lekcja indywidualna: 65,oo zł/90 min., 45,oo zł/60 min. (częstotliwość lekcji do uzgodnienia).

Program kursu języka polskiego jako obcego ma na celu w jak najkrótszym czasie umożliwić codzienne kontakty w polskim środowisku. W przypadku ograniczeń czasowych program dostosowywany jest ściśle do potrzeb słuchacza kursu języka polskiego.

No tags for this post.
03. Nowość w nauce języków – Konwersacje w terenie

Неваляшка - Wańka-Wstańka (źródło: http://www.goldmoscow.com/tovar/tovr204rus.htm)

Dla tych, którzy znają już język rosyjski, ale nie mają okazji wykorzystywać swoich umiejętności w praktyce mamy specjalną propozycję: KONWERSACJE W TERENIE

Konwersacje odbywają się w dowolnym miejscu i okolicznościach i mają na celu swobodne rozmowy w typowych dla życia codziennego sytuacjach.
Nauczyciel jest do dyspozycji przez 2 godz., w trakcie których towarzyszy w sklepie, na poczcie, na placu zabaw itp.

Rozmówca może załatwiać swoje sprawy i jednocześnie prowadzić rozmowy z Nauczycielem w języku rosyjskim w naturalnych niewymuszonych sytuacjach. Takie konwersacje mogą być spotkaniem jednorazowym lub wielokrotnym w zależności od potrzeb Rozmówcy.

Koszt konwersacji: 100 zł/120 min.

W przypadku konieczności skorzystania z transportu miejskiego podczas konwersacji terenowych koszty transportu ponosi rozmówca.

 

 

Пушинка к пушинке, и выйдет перинка.

 

No tags for this post.
04. Rosyjski w prezencie

Неваляшка - Wańka-Wstańka (źródło: http://www.goldmoscow.com/tovar/tovr204rus.htm)Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla znajomego czy bliskiej osoby skontaktuj się z nami.
Możesz sprezentować jej jednorazowe konwersacje terenowe (dla osób, które znają język) lub cztery indywidualne lekcje dostosowane do jej zainteresowań i potrzeb (również dla osób, które nie znają jeszcze języka).

Konwersacje terenowe (2 godz. zegarowe) – 100 zł
4 lekcje indywidualne (4 godz. zegarowe) do wykorzystania w ciągu 3 miesięcy – 150 zł

No tags for this post.
05. Kursy do matury z języka rosyjskiego – 2018

Неваляшка - Wańka-Wstańka (źródło: http://www.goldmoscow.com/tovar/tovr204rus.htm)Dokładnie wiem jaki to stres, gdy czas matur zbliża się nieubłagalnie. Skoro czytasz ten tekst, to zapewne jesteś w punkcie swojego życia gdy wybrałeś już przedmioty, z których napiszesz egzamin maturalny.

Jeśli Twój wybór padł na język rosyjski, to nie musisz czuć strachu przed maturą z tego języka.
Pomogę Ci!

Zastanawiasz się jakby to było, gdybyś miał już maturę z języka rosyjskiego za sobą?
Wyobraź sobie z jaką łatwością po moim kursie wypełniasz arkusz maturalny i bez trudu prowadzisz rozmowę podczas egzaminu ustnego.

Jeśli postanowiłeś zdawać egzamin maturalny z j. rosyjskiego, ale nie wiesz jak się do niego przygotować, czujesz, że masz jakieś braki, chcesz usystematyzować swoją wiedzę, sprawdzić się lub podszlifować umiejętności, to już teraz można zapisać się na kurs przygotowawczy do Matury 2018 z języka rosyjskiego.

Odwiedź naszą szkołę języka rosyjskiego, w której można zapisać się do grupy maturalnej (matura podstawowa lub rozszerzona).


Sukcesy maturalne AKRUSS

Mogę się pochwalić sukcesem maturalnym moich uczennic, które zdobyły maksymalną ilość punktów na egzaminie maturalnym. Uczennice zostawiły opinię o nauce w szkole języka rosyjskiego AKRUSS.

Marian napisał:

Polecam wszystkim naukę języka rosyjskiego z Panią Agnieszką.Profesjonalne podejście do każdego uczestnika kursu.Dwa mieiące i matura zdana.Bardzo dziękuje Pani Agnieszko za zdaną maturę z dobrym wynikiem.Jeszcze raz polecam.

Zobacz opinię Mariana

 

Teresa napisała:

Wszystkim, którzy chcą nauczyć się języka rosyjskiego, czy też zdać wymarzony egzamin gorąco polecam naukę w AKRUSS. Lekcje prowadzone wg tematycznych materiałów, przygotowanych przez Panią Agnieszkę były tak wciągające, że z wielką przyjemnością przychodziłam na następne i tak po 4-miesiącach spokojnie podeszłam do matury. Egzamin uważam za udany.
Serdecznie polecam.

Zobacz opinię Teresy

 

Monika napisała:

Polecam wszystkim ,którzy chcą zdać maturę z rosyjskiego.Świetne przygotowanie ,dobrze dobrane tematy ,konkretne wykłady.Matura zdana po 3 miesiącach nauki.Wielkie dzięki

Zobacz opinię Moniki

 

Agnieszka napisała:

Witam,
Dzięki Pani Agnieszce zdałam maturę na 96%!! Lekcje były zawsze super przygotowane i Pani Agnieszka dodatkowo jest osobą BARDZO cierpliwą. POLECAM TĄ SZKOŁĘ KAŻDEMU KTO TEGO POTRZEBUJE!!

Zobacz opinię Agnieszki

 

Dorota napisała:

Nauka j. rosyjskiego TYLKO w szkole AKRUSS. Dzięki nauce prowadzonej przez Panią Agnieszkę, zdałam w tym roku maturę na WYSOKIM POZIOMIE. Wszystkim osobom, które potrzebują fachowej pomocy z j. rosyjskiego szczerze polecam szkołę AKRUSS.

Zobacz opinię Doroty

 

Ela napisała:

Gorąco polecam wszystkim osobom zainteresowanym nauką języka rosyjskiego szkołę AKRUSS Pani Agnieszki Kowalskiej. Zajęcia prowadzone przez Panią Agnieszkę są bardzo interesujące i oczywiście zawsze perfekcyjnie przygotowane. Jest zawsze mila i przyjazna atmosfera. Uczęszczając do szkoły AKRUSS zdasz każdy egzamin z języka rosyjskiego oraz zdobędziesz wiedzę która będzie przydatna do bezpośrednich kontaktów z rodowitymi Rosjanami podczas ich pobytu w Polsce lub Waszego pobytu w Rosji. Efekty pracy z Panią Agnieszką GWARANTOWANE!!!

Zobacz opinię Eli


Chcę poznać kursy

Kurs rozpoczynamy od października 2016 r. (dzień rozpoczęcia zostanie podany we wrześniu 2016).
Obejmuje on 60 godz. lekcyjnych.

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 2 godz. lekcyjne (90 min.)

W każdej chwili możesz dołączyć do grupy.

Jeśli wiesz, że Twoi koledzy lub koleżanki chcieliby także rozpocząć kurs przygotowawczy do matury z języka rosyjskiego to przyprowadź ich ze sobą. W grupie zawsze raźniej
…i TANIEJ!!!

Cena Kursu Przygotowawczego do Matury:

W grupie 4 os.: 25,oo zł/os./90 min. (zajęcia 2x w tygodniu po 90 min.)

Napisz lub zadzwoń. Odpowiem na każde Twoje pytanie.

 

 

 

Пушинка к пушинке, и выйдет перинка.

 

No tags for this post.

Pokaz filmu „Miasto bez słońca” dla Gorzowian

13 lutego 2010

 

AKRUSS – Szkoła języka rosyjskiego w Gorzowie Wlkp. (www.rosyjskiwgorzowie.pl), Portal język-rosyjski.com (www.jezyk-rosyjski.com), Rosyjski Ośrodek Kultury i Nauki (www.ronik.org.pl), Klub Filmu Rosyjskiego „Spotkanie” (www.spotkanie.waw.pl), Cafe „Teatralka” Gorzów Wlkp. (www.teatr-gorzow.pl), Cukiernia „Marina” Gorzów Wlkp. Księgarnia „Kultura Rosyjska” o. Kraków (www.kulturarosyjska.com.pl), oraz Imposible.pl (www.imposible.pl)

MIELI PRZYJEMNOŚĆ GOŚCIĆ GORZOWIAN

…w zimowy sobotni wieczór 13 lutego 2010 w przytulnej kawiarni „Teatralka” przy Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. na pokazie filmu Siergieja Potiomkina „Miasto bez słońca” (2005 r.).

Wielokrotnie nagradzany debiut młodego reżysera obejrzeliśmy w wygodnych fotelach, przy gorącej herbacie z samowara i kosztując rosyjskich przysmaków. Wieczór rozpoczęliśmy wystąpieniem wokalnym w języku rosyjskim chórzystki z chóru SOTIRIA – pani Oksany Bednarz, której jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Wśród widzów została przeprowadzona ankieta dotycząca obejrzanego filmu. Wszystkie opinie były bardzo pozytywne. Oto losowo wybrane:

Przyzwoite” kino z mieszanką lekkiego pretensjonalizmu bohaterów i szczerego poszukiwania tego, co w życiu istotnie ważne, słabości i heroizmu, rozpaczy i nadziei, które chyba są przekonujące dla mnie jako widza wolnego od russofobii, zaś z dużą dozą empatii dla braci wschodu.

Bardzo ciekawie pokazany problem, że można walczyć, walczyć i ..wygrać. Dziękuję i proszę o jeszcze.

Bardzo dobry film, budzi wiele refleksjii, samo życie.

Film ciekawie przedstawia problem narkomanii i miłości. Dużym walorem są nawiązania artystyczne i symbolika „Miasta bez słońca”. Przesłanie filmu przynosi nadzieję, że miłośc może pokonywać wszelkie trudności.

Ciekawy film przeznaczony przede wszystkim dla widzów młodych, którzy niekoniecznie muszą wszystkiego doświadczyć na sobie.

Film bardzo interesujący, choć przygnębiający. Lubię rosyjskie filmy i te dawne i współczesne, choć teraz rzadko mam okazję je oglądać. Bardzo podoba mi się pomysł takiego wspólnego seansu.

Film bardzo mi się podobał. Bardzo głęboki, o trudnej miłości, która, gdy szczera potrafi znieść wszystko i każde przeciwności. Świetna gra aktorów, ciekawe dwuznaczne zakończenie. Jestem mile zaskoczona.

Bardzo pieknie zrealizowany film porszuający trudny problem. Reżyser, producent, aktorzy po mistrzowsku naświetlili widzom problem nurtujący nie tylko jedno państwo. Dziękuję.”

Film podejmuje trudny temat. W dość drastyczny sposób ukazuje problem narkomanii i to w jaki druzgocący sposób wpływać to może na otoczenie, ale także mówi o sile prawdziwego uczucia przyjaźni i miłości zdolnego pokonać wszystko. Dobry film. Z puentą i nadzieją.

Film podobał nam się. Ukazuje trudności w życiu, które można pokonać dzięki miłości i wytrwałości. Świetna muzyka.

Film refleksyjny, ale optymistyczny. Lubię takie. Dobrze, że z happy endem.

Piękny film o trudnej i mocnej miłości. Film o odwadze, nowych szansach i otwieraniu się na świat. Piękne zdjęcia, idealnie dograna muzyka, zachowany klimat, nie widać gry aktorskiej, wciąga.

Dobry film. Bardzo dobra obsada. Porusza współczesny problem jakim jest narkomania, jak również inne uzależnienia. Po raz kolejny można stwierdzić, że miłość jest w stanie pokonać każdą trudność. Jako absolwentka lingwistyki stosowanej (rosyjski i angielski) z przyjemnością obejrzałam ten film.

Film jest artystyczny, co pewnie nie każdemu się podoba, bo nie wiadomo (zdaniem tych, co duszy artystycznej nie mają) o co czasem chodzi. Moim zdaniem rezyser ma duży potencjał. Bardzo dobra muzyka.

Film z wielkim przesłaniem – zawsze jest wyjście z trudnej sytuacji. Ciekawa muzyka.”

„Miasto bez słońca”
Reżyseria: Sergiej Potiomkin, scenariusz: Igor Giercew, Sergiej Potiomkin, zdjęcia: Sergiej Jurizdickij, muzyka: Sergiej Szurakow, Producent: Witalij Potiomkin, gatunek: dramat, rok: 2005, czas trwania: 101 min

Występują: Maksim Awerin, Julia Mawrina, Sergiej Bezrukow, Semion Furman, Julia Kamanina, Nikolaj Trofimow, Maksim Gudkow, Aleksandr Bolszakow, Kirill Koroliow, Michaił Trofimenkow, Anna Djuris, Dmitrij Masjukow, Igor Giercew, Sergiej Potiomkin

Sankt Petersburg. 30-letni osiągający sukcesy inżynier Jegor niespodziewanie zakochuje się w Lucy, artystce, aktorce półprofesjonalnego teatru, w ekstrawaganckiej i na początku niezrozumiałej dla niego dziewczynie.
Jej brat Aleks – utalentowany artysta, „zły duch” – organizuje ostatnią w swoim życiu wystawę „Miasto bez słońca”, dedykując ją Petersburgowi. Jegor nie potrafi zrozumieć wartości zawartych w „Mieście bez słońca”, świata Lucy i Aleksa. Kiedy Jegor odkrywa, że Lucy jest narkomanką, zaciekle próbuje ją ratować. Nagła śmierć brata aktorki zmienia całkowicie losy zakochanych.

 

Odpowiedź profesora Witalija Potiomkina na informację od AKRUSS o pokazie filmu „Miasto bez słońca” w Gorzowie Wielp.

Nasza rodzina jest pełna szacunku dla tradycji polskiej kultury i kinematografii. Miałem to szczęście poznać i nawiązać dobre kontakty z wieloma polskimi filmowcami – Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Zanussi, Jerzy Hofmanem, Danielem Olbrychskim, Wojciechem Malajkatem i in.
Na festiwalu „Prix Visionica” we Wrocławiu film otrzymał specjalną nagrodę, a na festiwalu w Koszalinie został zagrodzony za najlepszą muzykę – wspaniałego kompozytora i muzyka z Petersburga Siergieja Szurakowa. Reżyser i współautor scenariusza Siergiej Potiomkin (mój syn) miał przyjemność odbywać dwukrotnie staż u Krzysztofa Zanussi.
Ja, jako autor, prowadzący i producent programu „Dom filmowy” na kanale „Petersburg” miałem okazję w 1996 i 2004 roku prowadzić w telewizji dni kultury polskiej z pokazami interesujących fabularnych, telewizyjnych, animowanych i dokumentalnych filmów oraz programów wspólnie z Generalnym Konsulatem Polski w Petersburgu i Telewizją Polską.
W swoim dorobku mam ponad dziesięć filmów i programów o wybitnych działaczach kultury polskiej. Cieszę się szczególnie z nagrody za zasługi dla kultury polskiej. Będzie nam miło, jeśli przekaże Pani widzom słowa wdzięczności i szacunku w znak ciepłych uczuć jakie żywimy wobec narodu polskiego”.

Prezes Fundacji „Międzynarodowy Dom „Kino plus”,
producent filmu „Miasto bez słońca”, doktor historii sztuki,
profesor Witalij Potiomkin
13 stycznia 2010 r.

Nagrody:
• „Festiwal Festiwali” w Sankt Petersburgu – Prize of Creative Support
• „Wjatka Festiwal” – Best Feature
• Międzynarodowy Festiwal Filmów o Prawach Człowieka „Stalker” w Moskwie – nagroda fundacji McArthura
• Festiwal „Czas żyć” w Sankt Petersburgu
• Festiwal „Jantar-2006 w Koszalinie

www.sunless-city.ru
www.sergeybezrukov.ru

Plakat z okładką filmu pochodzi ze strony http://www.tusnya.net/

 

 

Aby przeglądać galerię należy kliknąć „kółko z trójkątem„, które znajduje się na środku poniższego obrazka.

Żeby powiększyć galerię należy po jej wystartowaniu kliknąć w prawym-dolnym rogu na „kółko z trójkącikami„.


Для просмотра фотогалереи, нажмите кнопку „кружочек с треугольником„, который находится по середине нижеуказанной фотки.

Чтобы увеличить фотку после загрузки нужно нажать в правом нижнем углу „кружочек с треугольниками„.

13 lutego 2010
No tags for this post.
Ta strona kojarzona jest z:
Dane kontaktowe AKRUSS

AKRUSS
mgr Agnieszka Kowalska

Tel. 507 301 755

ul. Nadbrzeżna 17, lok. 46
66-400 Gorzów Wlkp.

Formularz kontaktowy

Zapisz ten kontakt jako Wizytówkę (VCard)

Zapytaj o kursy rosyjskiego

Już teraz klikając na kopertę przeniesiesz się do formularza kontaktowego, gdzie możesz zadać pytania dotyczące kursów języka rosyjskiego, korepetycji, kursów przygotowawczych do matury, o grafik i ceny nauki języka rosyjskiego.

Kliknij na kopertę by przenieść się do formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

Kalendarz


Информер праздники сегодня

Słowa kluczowe